Gudstjenester

 

Gudstjenester

  • 28 Oct
    2020
    16:30
    Hverdagsgudstjeneste (inkl. aftensgudstjeneste)
    Ved: Mette Hvid-Olsen
    Sankt Jacobi Kirke
    Torvet 13
    6800 Varde

  • 31 Oct
    2020
    11:30
    Gudstjeneste
    Ved: Charlotte Locht
    Rousthøje Kirke
    Kirkevejen 20
    Rousthøje
    6818 Årre

  • 31 Oct
    2020
    12:30
    Gudstjeneste
    Ved: Charlotte Locht
    Rousthøje Kirke
    Kirkevejen 20
    Rousthøje
    6818 Årre

  • 31 Oct
    2020
    15:00
    Gudstjeneste
    Ved: Thue Raakjær Jensen
    Lønne Kirke
    Houstrupvej 151
    6830 Nørre-Nebel

  • 31 Oct
    2020
    16:30
    Gudstjeneste
    Ved: Thue Raakjær Jensen
    Henne Kirke
    Strandvejen 238
    6854 Henne

  • 01 Nov
    2020
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Arne Aa
    Outrup Kirke
    Storegade 58
    6855 Outrup

  • 01 Nov
    2020
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Lars Bom Nielsen
    Tistrup Kirke
    Tistrup Kirkevej 20
    6862 Tistrup

  • 01 Nov
    2020
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Dorte Pedersen
    Næsbjerg Kirke
    Hovedgaden 38
    Næsbjerg
    6800 Varde

  • 01 Nov
    2020
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Else Juul
    Ølgod Kirke
    Vestergade 68A
    6870 Ølgod

  • 01 Nov
    2020
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Charlotte Locht
    Rousthøje Kirke
    Kirkevejen 20
    Rousthøje
    6818 Årre

  • 01 Nov
    2020
    09:00
    Hverdagsgudstjeneste (inkl. aftensgudstjeneste)
    Ved: Finn Pedersen
    Horne Kirke
    Engkanten 1
    Horne
    6800 Varde

  • 01 Nov
    2020
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Ann Andersen
    Lydum Kirke
    Åvej 7
    6830 Nørre-Nebel

  • 01 Nov
    2020
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Ann Andersen
    Kvong Kirke
    Kvong Kirkebakke 11
    Kvong
    6800 Varde

  • 01 Nov
    2020
    10:30
    Højmesse
    Ved: Thea Køllgaard Olsen
    Skovlund Kirke
    Borgergade 20
    Skovlund
    6823 Ansager

  • 01 Nov
    2020
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Dorte Pedersen
    Øse Kirke
    Sønderskovvej 123
    Øse
    6800 Varde

  • 01 Nov
    2020
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Lars Bom Nielsen
    Hodde Kirke
    Letbækvej 17
    6862 Tistrup

  • 01 Nov
    2020
    10:30
    Højmesse
    Ved: Thomas H. Poulsen
    Sankt Jacobi Kirke
    Torvet 13
    6800 Varde

  • 01 Nov
    2020
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Arne Aa
    Lunde Kirke
    Gl. Lundevej 3
    Lunde
    6830 Nørre-Nebel

  • 01 Nov
    2020
    11:00
    Gudstjeneste
    Ved: Søren Lydeking Pedersen
    Agerbæk Kirke
    Kærbjergvej 7
    6753 Agerbæk

  • 01 Nov
    2020
    11:00
    Gudstjeneste
    Ved: Marianne Holst-Larsen
    Ølgod Kirke
    Vestergade 68A
    6870 Ølgod

  • 01 Nov
    2020
    12:30
    Gudstjeneste
    Ved: Morten Thaysen
    Sankt Jacobi Kirke
    Torvet 13
    6800 Varde

  • 01 Nov
    2020
    13:00
    Gudstjeneste
    Ved: Ann Andersen
    Nørre Nebel Kirke
    Sønder Allé 20
    6830 Nørre-Nebel

  • 01 Nov
    2020
    14:00
    Gudstjeneste
    Ved: Lise Hindsholm

  • 01 Nov
    2020
    14:00
    Gudstjeneste
    Ved: Henrik Vejlgaard Kristensen
    Sankt Jacobi Kirke
    Torvet 13
    6800 Varde

  • 01 Nov
    2020
    14:00
    Gudstjeneste
    Ved: Michael Bye Walus Bergerud
    Fåborg Kirke
    Fåborgvej 44
    Fåborg
    6818 Årre

  • 01 Nov
    2020
    15:00
    Gudstjeneste
    Ved: Søren Lydeking Pedersen
    Vester Starup Kirke
    Smedebakken 36
    Starup
    7200 Grindsted

  • 01 Nov
    2020
    15:30
    Gudstjeneste
    Ved: Michael Bye Walus Bergerud
    Årre Kirke
    Tranbjergvej 7
    6818 Årre

  • 01 Nov
    2020
    16:00
    Gudstjeneste
    Ved: Lise Hindsholm
    Billum Kirke
    Kildegårdvej 2
    6852 Billum

  • 01 Nov
    2020
    16:00
    Gudstjeneste
    Ved: Else Juul
    Strellev Kirke
    Lynevej 73
    Strellev
    6870 Ølgod

  • 01 Nov
    2020
    16:00
    Gudstjeneste
    Ved: Mette Hvid-Olsen
    Sankt Jacobi Kirke
    Torvet 13
    6800 Varde

  • 01 Nov
    2020
    16:30
    Gudstjeneste
    Ved: Søren Lydeking Pedersen
    Agerbæk Kirke
    Kærbjergvej 7
    6753 Agerbæk

  • 01 Nov
    2020
    19:00
    Gudstjeneste
    Ved: Thea Køllgaard Olsen
    Ansager Kirke
    Præstegårdsvej
    6823 Ansager

  • 01 Nov
    2020
    19:00
    Gudstjeneste
    Ved: Lise Hindsholm
    Alslev Kirke
    Alslev Kirkevej 20
    6800 Varde

  • 01 Nov
    2020
    19:00
    Gudstjeneste
    Ved: Marianne Holst-Larsen
    Bejsnap Kirke
    Bejsnapvej 27
    6870 Ølgod

  • 01 Nov
    2020
    19:00
    Gudstjeneste
    Ved: Morten Thaysen
    Sankt Jacobi Kirke
    Torvet 13
    6800 Varde

  • 03 Nov
    2020
    19:30
    Gudstjeneste
    Ved: Lars Bom Nielsen
    Tistrup Kirke
    Tistrup Kirkevej 20
    6862 Tistrup

  • 04 Nov
    2020
    16:30
    Hverdagsgudstjeneste (inkl. aftensgudstjeneste)
    Ved: Thomas H. Poulsen
    Sankt Jacobi Kirke
    Torvet 13
    6800 Varde

  • 08 Nov
    2020
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Thea Køllgaard Olsen
    Ansager Kirke
    Præstegårdsvej
    6823 Ansager

  • 08 Nov
    2020
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Thue Raakjær Jensen
    Lønne Kirke
    Houstrupvej 151
    6830 Nørre-Nebel

  • 08 Nov
    2020
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Bodil Raakjær Jensen
    Alslev Kirke
    Alslev Kirkevej 20
    6800 Varde

  • 08 Nov
    2020
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Søren Lydeking Pedersen
    Vester Starup Kirke
    Smedebakken 36
    Starup
    7200 Grindsted

  • 08 Nov
    2020
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Dorte Pedersen
    Øse Kirke
    Sønderskovvej 123
    Øse
    6800 Varde

  • 08 Nov
    2020
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Michael Bye Walus Bergerud
    Fåborg Kirke
    Fåborgvej 44
    Fåborg
    6818 Årre

  • 08 Nov
    2020
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Henrik Vejlgaard Kristensen
    Sankt Jacobi Kirke
    Torvet 13
    6800 Varde

  • 08 Nov
    2020
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Arne Aa
    Lunde Kirke
    Gl. Lundevej 3
    Lunde
    6830 Nørre-Nebel

  • 08 Nov
    2020
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Lars Bom Nielsen
    Horne Kirke
    Engkanten 1
    Horne
    6800 Varde

  • 08 Nov
    2020
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Thue Raakjær Jensen
    Henne Kirke
    Strandvejen 238
    6854 Henne

  • 08 Nov
    2020
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Bodil Raakjær Jensen
    Janderup Kirke
    Præstegårdvej 29B
    6851 Janderup Vestj

  • 08 Nov
    2020
    10:30
    Højmesse
    Ved: Søren Lydeking Pedersen
    Agerbæk Kirke
    Kærbjergvej 7
    6753 Agerbæk

  • 08 Nov
    2020
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Arne Aa
    Outrup Kirke
    Storegade 58
    6855 Outrup

  • 08 Nov
    2020
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Lars Bom Nielsen
    Tistrup Kirke
    Tistrup Kirkevej 20
    6862 Tistrup

  • 08 Nov
    2020
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Marianne Holst-Larsen
    Ølgod Kirke
    Vestergade 68A
    6870 Ølgod

  • 08 Nov
    2020
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Dorte Pedersen
    Næsbjerg Kirke
    Hovedgaden 38
    Næsbjerg
    6800 Varde

  • 08 Nov
    2020
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Charlotte Locht
    Rousthøje Kirke
    Kirkevejen 20
    Rousthøje
    6818 Årre

  • 08 Nov
    2020
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Thomas H. Poulsen
    Sankt Jacobi Kirke
    Torvet 13
    6800 Varde

  • 08 Nov
    2020
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Michael Bye Walus Bergerud
    Årre Kirke
    Tranbjergvej 7
    6818 Årre

  • 08 Nov
    2020
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Thea Køllgaard Olsen
    Skovlund Kirke
    Borgergade 20
    Skovlund
    6823 Ansager

  • 10 Nov
    2020
    17:00
    Familiegudstjeneste
    Ved: Mette Hvid-Olsen
    Sankt Jacobi Kirke
    Torvet 13
    6800 Varde

  • 11 Nov
    2020
    16:30
    Hverdagsgudstjeneste (inkl. aftensgudstjeneste)
    Ved: Morten Thaysen
    Sankt Jacobi Kirke
    Torvet 13
    6800 Varde

  • 15 Nov
    2020
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Thea Køllgaard Olsen
    Skovlund Kirke
    Borgergade 20
    Skovlund
    6823 Ansager

  • 15 Nov
    2020
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Morten Thaysen
    Sankt Jacobi Kirke
    Torvet 13
    6800 Varde

  • 15 Nov
    2020
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Ann Andersen
    Kvong Kirke
    Kvong Kirkebakke 11
    Kvong
    6800 Varde

  • 15 Nov
    2020
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Lise Hindsholm
    Billum Kirke
    Kildegårdvej 2
    6852 Billum

  • 15 Nov
    2020
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Søren Lydeking Pedersen
    Agerbæk Kirke
    Kærbjergvej 7
    6753 Agerbæk

  • 15 Nov
    2020
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Dorte Pedersen
    Næsbjerg Kirke
    Hovedgaden 38
    Næsbjerg
    6800 Varde

  • 15 Nov
    2020
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Marianne Holst-Larsen
    Bejsnap Kirke
    Bejsnapvej 27
    6870 Ølgod

  • 15 Nov
    2020
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Charlotte Locht
    Rousthøje Kirke
    Kirkevejen 20
    Rousthøje
    6818 Årre

  • 15 Nov
    2020
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Michael Bye Walus Bergerud
    Årre Kirke
    Tranbjergvej 7
    6818 Årre

  • 15 Nov
    2020
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Finn Pedersen
    Horne Kirke
    Engkanten 1
    Horne
    6800 Varde

  • 15 Nov
    2020
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Thea Køllgaard Olsen
    Ansager Kirke
    Præstegårdsvej
    6823 Ansager

  • 15 Nov
    2020
    10:30
    Højmesse
    Ved: Mette Hvid-Olsen
    Sankt Jacobi Kirke
    Torvet 13
    6800 Varde

  • 15 Nov
    2020
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Søren Lydeking Pedersen
    Vester Starup Kirke
    Smedebakken 36
    Starup
    7200 Grindsted

  • 15 Nov
    2020
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Lise Hindsholm
    Alslev Kirke
    Alslev Kirkevej 20
    6800 Varde

  • 15 Nov
    2020
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Dorte Pedersen
    Øse Kirke
    Sønderskovvej 123
    Øse
    6800 Varde

  • 15 Nov
    2020
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Finn Pedersen
    Hodde Kirke
    Letbækvej 17
    6862 Tistrup

  • 15 Nov
    2020
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Else Juul
    Ølgod Kirke
    Vestergade 68A
    6870 Ølgod

  • 15 Nov
    2020
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Marianne Holst-Larsen
    Strellev Kirke
    Lynevej 73
    Strellev
    6870 Ølgod

  • 15 Nov
    2020
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Michael Bye Walus Bergerud
    Fåborg Kirke
    Fåborgvej 44
    Fåborg
    6818 Årre

  • 15 Nov
    2020
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Ann Andersen
    Nørre Nebel Kirke
    Sønder Allé 20
    6830 Nørre-Nebel

  • 18 Nov
    2020
    16:30
    Hverdagsgudstjeneste (inkl. aftensgudstjeneste)
    Ved: Morten Thaysen
    Sankt Jacobi Kirke
    Torvet 13
    6800 Varde

  • 22 Nov
    2020
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Thea Køllgaard Olsen
    Ansager Kirke
    Præstegårdsvej
    6823 Ansager

  • 22 Nov
    2020
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Thomas H. Poulsen
    Sankt Jacobi Kirke
    Torvet 13
    6800 Varde

  • 22 Nov
    2020
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Thue Raakjær Jensen
    Henne Kirke
    Strandvejen 238
    6854 Henne

  • 22 Nov
    2020
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Søren Lydeking Pedersen
    Vester Starup Kirke
    Smedebakken 36
    Starup
    7200 Grindsted

  • 22 Nov
    2020
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Lise Hindsholm
    Janderup Kirke
    Præstegårdvej 29B
    6851 Janderup Vestj

  • 22 Nov
    2020
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Lars Bom Nielsen
    Hodde Kirke
    Letbækvej 17
    6862 Tistrup

  • 22 Nov
    2020
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Else Juul
    Ølgod Kirke
    Vestergade 68A
    6870 Ølgod

  • 22 Nov
    2020
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Michael Bye Walus Bergerud
    Fåborg Kirke
    Fåborgvej 44
    Fåborg
    6818 Årre

  • 22 Nov
    2020
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Arne Aa
    Lunde Kirke
    Gl. Lundevej 3
    Lunde
    6830 Nørre-Nebel

  • 22 Nov
    2020
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: ingen tjeneste
    Næsbjerg Kirke
    Hovedgaden 38
    Næsbjerg
    6800 Varde

  • 22 Nov
    2020
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Thea Køllgaard Olsen
    Skovlund Kirke
    Borgergade 20
    Skovlund
    6823 Ansager

  • 22 Nov
    2020
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Thue Raakjær Jensen
    Lønne Kirke
    Houstrupvej 151
    6830 Nørre-Nebel

  • 22 Nov
    2020
    10:30
    Højmesse
    Ved: Henrik Vejlgaard Kristensen
    Sankt Jacobi Kirke
    Torvet 13
    6800 Varde

  • 22 Nov
    2020
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Lise Hindsholm
    Billum Kirke
    Kildegårdvej 2
    6852 Billum

  • 22 Nov
    2020
    10:30
    Højmesse
    Ved: Søren Lydeking Pedersen
    Agerbæk Kirke
    Kærbjergvej 7
    6753 Agerbæk

  • 22 Nov
    2020
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Arne Aa
    Outrup Kirke
    Storegade 58
    6855 Outrup

  • 22 Nov
    2020
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Lars Bom Nielsen
    Tistrup Kirke
    Tistrup Kirkevej 20
    6862 Tistrup

  • 22 Nov
    2020
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Else Juul
    Bejsnap Kirke
    Bejsnapvej 27
    6870 Ølgod

  • 22 Nov
    2020
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Michael Bye Walus Bergerud
    Årre Kirke
    Tranbjergvej 7
    6818 Årre

 
Varde Provsti, Roustvej 50, 6800 Varde. Tlf. 21 52 22 52. Email: varde.provsti(a)km.dk